سیاست و اجتماع

سریع ترین تکثیر جهان!

می‌دانیم که:

تکثیر باکتری‌ها از راه تقسیم دوتایی صورت می‌گیرد و چگونگی افزایش آن‌ها تابع تصاعد هندسی است؛ بدین معنی که هر باکتری به دو باکتری تبدیل می‌شود و بدین‌سان تعداد یاخته‌ها با سرعت شگفت‌آوری افزایش می‌یابد. این ازدیاد جمعیت تنها در کسری از ثانیه اتفاق می‌افتد و به‌این‌ترتیب در پایان یک ثانیه با جمعیت انبوهی از باکتری‌ها مواجه خواهیم بود.

ویروس‌های کامپیوتری هم از طریق اشتراک‌گذاری اقدام به تکثیر خود می‌کنند؛ یعنی از کامپیوتر من به فلش من، از فلش من به کامپیوتر تو، از کامپیوتر تو به ایمیل تو، از ایمیل تو به ایمیل دوست تو و … به همین دلیل سرعت تکثیر ویروس‌های کامپیوتری هم بسیار بالا است و گاه می‌توانند در طی چند روز بخش وسیعی از جهان را آلوده نمایند.

اما آیا می‌دانید که:

سریع‌ترین تکثیر و افزایش جمعیت در جهان مربوط به چه موجودی است؟

به این آسانی جواب را نخواهید دید! به‌رسم پیامکی برو پایین…

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

اشتباه فکر کردی!

سریع‌ترین تکثیر شناخته‌شده در جهان به باکتری یا ویروس مربوط نمی‌شود. سریع‌ترین تکثیر در دنیا در قبضه‌ی بانک‌های اسلامیِ مملکتِ ما و شعب آن‌هاست!

و یک تصویر گویاتر:

 

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

یک نظر

  1. من واقعا از همه ی بانک ها شاکی هستم. کارشون اصلا درست نیست. وقتی وام می گیری به جای اینکه خوشحال باشی بیشتر از همیشه دپرس میشی، چون چندین برابر پولی رو که ازشون گرفتی باید بهشون پس بدی. آخه این کجاش انصافه؟ لحظه ی اول کارت راه میافته اما بعدش می بینی که تا خرخره…..

    اینه بانک داری اسلامی ما….

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن